Ile gotować jajka? Gotowanie jajek krok po kroku

Jak długo gotować jajka? Jajka to doskonałe jedzenie na co dzień oraz od święta. Można jeść je na miękko, twardo, po wiedeńsku. Jajka przed gotowaniem powinny być w temperaturze pokojowej.

Ile gotować jajka na miękko?

Do garnka nalewa się wodę, a następnie ją gotuje. Ciepłe jajko wkłada się do wody. Jeśli jajek jest kilka, pięć czy sześć, to należy napełnić garnek 2 litrami wody. Gotowanie jajek powinno trwać 3,5 minuty, jeśli jajko jest małe, a pięć minut jeśli jajko jest duże. Po tym czasie jajko wyjmuje się z wody, studzi. obiera i spożywa lub robi się z niego pastę jajeczną z dodatkiem masła i szczypiorku oraz odrobiny soli.

Ile gotować jajka na twardo?

Jak długo trwa gotowanie jajek na twardo? Jajko na twardo gotuje się przez osiem minut. Do garnka nalewa się wodę, gotuje się ją, a później wkłada się do niej jajka. Po ugotowaniu jajka się studzi i obiera. Można je podawać z majonezem, masłem lub musztardą. Jajko na twardo jest doskonałym śniadaniem lub kolacją.

Średnie jajko ma około 85 kcal. Jeśli ktoś jest na diecie to nie powinien jeść jajek z dodatkiem majonezu, lecz z odrobiną soli lub całkiem bez niczego. Poza tym jajko można pokroić w plastry i położyć na kanapce. Można też drobno je posiekać, dodać rybę wędzoną lub z puszki i odrobinę koperku czy szczypiorku. Taka pasta jest doskonała do kanapek z ciemnego, żytniego pieczywa lub do chrupkiego pieczywa. Można też połączyć takie jajko z białym serem i odrobiną kefiru. Przepisów na dania z jajkami gotowanymi na twardo są setki, a inwencja autorów jest ogromna – do klasyki należą jajka faszerowane lub mięsa faszerowane jajkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.