Zielona herbata japońska i jej rodzaje

Pojęcie zielona herbata japońska to jedno wielkie uogólnienie. Japończycy piją ją praktycznie bez przerwy – do posiłków, na spotkaniach, w lecie dla ochłody, a w zimie na rozgrzewkę. Wyróżniają wiele jej gatunków. Liczy się nie tylko sam rodzaj krzewu herbaty, ale region z którego pochodzi, sposób uprawy, metoda suszenia i wreszcie sposób zaparzania i serwowania.

Można wyróżnić herbaty pijane na co dzień, a także droższe gatunki podawane na specjalne okazje. Wykwintna zielona herbata japońska to często spotykany prezent w Kraju Kwitnącej Wiśni. Każdy też z pewnością słyszał o ceremonii parzenia herbaty, która podniesiona została do rangi narodowej sztuki. Kultura i historia przyrządzania zielonej herbaty w Japonii to obszerna wiedza z której do nas docierają zaledwie fragmenty. Warto jedna spróbować oryginalnej zielonej herbaty japońskiej i spróbować delektować się jej niepowtarzalnym smakiem.

Gdzie można dostać zieloną herbatę japońską?

To, że na paczce herbaty widnieją japońskie znaki i nazwa wcale nie musi oznaczać, że pochodzi z Japonii. Dlatego jeśli chcemy posmakować oryginalnej zielonej herbaty japońskiej w pierwszym rzędzie należy sprawdzić kraj pochodzenia produktu. Sklep internetowy moyamatcha.com oferuje kilkanaście gatunków zielonej japońskiej herbaty pochodzącej z najlepszych, ekologicznych upraw w Japonii. Oprócz herbaty oferuje akcesoria do jej przyrządzania i oryginalną ceramikę do serwowania. Na stronie moyamatcha.com można również zapoznać się z artykułami na temat historii i znaczenia herbaty w kulturze Japonii. Jeżeli interesujemy się Japonią, jej kuchnią i kulturą to moyamatcha.com jest idealnym miejscem na zakupy. Oferuje również eleganckie zestawy prezentowe składające się z na przykład z herbaty i czarek do jej podawania – trudno o lepszy prezent dla zafascynowanych kulturą Dalekiego Wschodu.

Jakie są rodzaje zielonej japońskiej herbaty?

Jest to materiał na obszerne wydanie encyklopedyczne. W sklepie moyamatcha.com można zamówić przeróżne odmiany z których warto wyszczególnić takie jak matcha – herbata używana przy ceremonii herbaty, ekskluzywna herbata gyokuro, genmaicha czyli herbata zmieszana ze specjalnie palonym ryżem, sencha i bancha podawane na co dzień. Każda zielona japońska herbata ma niezastąpione właściwości zdrowotne. Uważa się, że regularnemu spożywaniu herbaty Japończycy zawdzięczają niespotykaną gdzie indziej długowieczność, a także spokój i pogodę ducha. Zielona japońska herbata wpływa doskonale na trawienie, na układ krwionośny, reguluje także poziom cukru we krwi. Odpowiednio zaparzana działa nie mniej pobudzająco jak kawa, może również służyć relaksowi i wyciszeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.