Kwasy OMEGA – zadbaj o swoje zdrowie już dziś

Wiedza i świadomość dietetyczna w społeczeństwie rośnie praktycznie z roku na rok i coraz chętniej sięgamy po produkty nie tylko powszechnie uznawane za zdrowe, ale również przebadane w solidnych badaniach. Odpowiednio zbilansowana dieta wraz z dużą dawką ruchu fizycznego może niemalże czynić cuda, a nasze życie staje się w takim przypadku zauważalnie lepsze.

W myśl powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowy duch” warto zatem zadbać o ciało, by czuć się lepiej, bardziej szczęśliwie i cieszyć każdym dniem jeszcze bardziej. O kwasach omega słyszał zapewne już każdy. Zostały dobrze przebadane, są sprawdzone w walce z wieloma schorzeniami, ale również korzystnie działają jako profilaktyka. Dlaczego warto?

Naturalne źródła kwasów omega

Zacznijmy od tego, że kwasy tłuszczowe omega znajdziemy w wielu pokarmach, które być może jadamy nawet na co dzień. Znajdziemy je przede wszystkim w rybach oraz olejach roślinnych wysokiej jakości. To również produkt powszechnie występujący w orzechach włoskich, oleju sojowym i rzepakowym.

Estry etylowe kwasów tłuszczowych niestety bardzo trudno uzupełnić z codzienną dietą, a ich niedobór może bezpośrednio zwiększać ryzyko występowania niektórych chorób i schorzeń. Dlatego właśnie tak wiele osób chętnie sięga po suplementy diety je zawierające. Suplementy takie często zawierają dodatkowo odpowiednie ich proporcje co jest niemniej ważne od ilości.

Kwasy omega – na co pomagają?

Kwasy OMEGA w odpowiednich proporcjach i regularnie spożywane mogą realnie przyczynić się do zapobiegania chorobom oraz poprawić nasz stan zdrowia. Mają one dobroczynny wpływ na nasz organizm w bardzo wielu kwestiach. Mogą uchronić nas przed chorobami serca, a także problemami ze wzrokiem, wzmacniają nasze kości, wspomagają cały układ krwionośny, jak również pracę naszego mózgu.

Suplementy diety z kwasami omega

Dla wielu osób, które są zabiegane naturalnym wyborem stają się suplementy diety. Te przebadane w odpowiedni sposób i stworzone na bazie doskonałych jakościowo składników okażą się z całą pewnością skuteczne. Podstawą jest jednak solidny proces produkcji w przypadku suplementów tego rodzaju. Muszą one pochodzić z olejów tłoczonych na zimno. Kwasy omega od Estrovita.pl powstają z połączenia wielu olejów (lnianego, z ogórecznika, wiesiołka, czarnej porzeczki). Wszystkie one tłoczone są na zimno i wzbogacane witaminami w taki sposób, by działanie było jeszcze bardziej wzmocnione. Dlatego właśnie produkty Estrovita wykazują działanie nie tylko suplementów diety, ale również jako żywność funkcjonalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.