Kreatyna – co daje? Jak ją stosować?

Wielu sportowców i entuzjastów aktywnego trybu życia chętnie sięga po kreatynę, by wspomóc swoje treningi i osiągnąć w nich lepsze rezultaty. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, na czym dokładnie polega działanie tego środka, a także jak go stosować w prawidłowy sposób, koniecznie zapoznaj się z artykułem, który przygotowaliśmy.

Czym jest kreatyna? Podstawowe informacje

Kreatyna, czyli kwas beta-metyloguanidynooctowy, to organiczny związek chemiczny występujący w mięśniach i ścięgnach, a także w śladowych ilościach w mózgu, nerkach oraz wątrobie. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, wspomaga ich regenerację oraz przyczynia się do syntezy białek.

Dlaczego suplementacja kreatyną jest tak bardzo popularna wśród osób aktywnych fizycznie? Dlatego, że odpowiada ona za zdolność regeneracji włókien mięśniowych. Pozwala ona na wzmocnienie organizmu w okresie powysiłkowym i szybsze osiągnięcie wyznaczonych celów treningowych. 

Kreatyna ma także dodatkowe właściwości. Poprzez syntezę białek mięśniowych przyczynia się również do zwiększenia beztłuszczowej masy ciała. Jest przez to bardzo chętnie stosowana przez wszystkie osoby chcące rozbudować swoje mięśnie. 

Suplementowanie kreatyny jest bezpieczne dla organizmu niezależnie od płci i wieku osoby, która ją przyjmuje. Bez obaw mogą ją stosować również kobiety – składnik ten nie powoduje przyrostu wagi. Należy jednak pamiętać, by była ona jedynie uzupełnieniem dla zbilansowanych posiłków. Nie należy także przekraczać zalecanych dawek. Nadmiar tego związku i tak zostanie wydalony z organizmu i niewykorzystany. 

Najlepsza kreatyna – na jaki suplement się zdecydować? 

Odżywki dla sportowców występują w wielu formach. Dotyczy to również kreatyny, więc można przyjmować ją w najwygodniejszy dla siebie sposób. Kreatyna w odżywkach najczęściej ma formę monohydratu kreatyny lub jabłczanu kreatyny. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem profesjonalnych sklepów z suplementami i znalezienia najlepszej opcji dla siebie. 

Jedną z kilku dostępnych możliwości jest kreatyna w tabletkach. Jest ona bardzo dobrze przyswajalna i można zażywać ją w wygodny sposób. To doskonała metoda dla wszystkich osób, które chcą oszczędzić czas i nie lubią chodzić na treningi z shakerami. 

Inną opcją jest kreatyna w proszku. Przygotowuje się ją dokładnie w taki sam sposób jak odżywki białkowe, rozrabiając w wodzie np. za pomocą shakera. 

Niezależnie od formy przyjmowania kreatyny, można suplementować ją zarówno w dni treningowe, jak i podczas przerw od ćwiczeń, w dawce dostosowanej do masy ciała. 

Gdzie kupić najlepszą kreatynę? 

Jak w przypadku wszystkich suplementów, tak i w przypadku kreatyny w tabletkach czy proszku zawsze warto stawiać na jakość. Dlatego najodpowiedniejszym wyborem jest robienie zakupów w sprawdzonych i renomowanych sklepach. Dzięki temu będziesz mieć stuprocentową pewność, że otrzymasz atestowany produkt, który jest w pełni bezpieczny dla Twojego organizmu. 

Doskonałe suplementy dla sportowców znajdziesz w sklepie internetowym Activlab. Zachęcamy do zapoznania się z jego pełnym asortymentem. Znajdziesz tam najlepszą kreatynę, która z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.