Dioptromierze – urządzenia do pomiaru wartości soczewek

Dioptromierze to zaawansowane technologiczne urządzenia pozwalające na dokonywanie pomiarów soczewek optycznych. Ich zastosowanie nie ogranicza się jedynie do gabinetów okulistycznych oraz warsztatów optycznych. Nowoczesne dioptromierze muszą znaleźć się także na wyposażeniu każdej profesjonalnej szlifierni oraz są niezbędnym narzędziem pracy producentów soczewek. Jakimi kryteriami warto się kierować, wybierając sprzęt do własnego gabinetu?

Wyposażenie gabinetu okulistycznego

Gabinety okulistyczne i warsztaty optyczne muszą zostać wyposażone w nowoczesny sprzęt, którego jakość oraz niezawodność są gwarancją dobrej pracy korzystających z niego specjalistów. Już na etapie studiów każdy przyszły okulista i optyk mają styczność z dioptromierzami, ucząc się ich obsługi, jednak wybór odpowiedniego dioptromierza nie jest łatwy i może sprawiać wiele problemów.

Dioptromierz może posiadać wiele ułatwiających codzienną pracę funkcji, wśród których na szczególną uwagę zasługują:

  • zaawansowane funkcje pomiarowe,
  • duży, kolorowy monitor dotykowy,
  • wysoka prędkość pomiaru,
  • intensywne źródło światła (niezbędne podczas pomiarów soczewek o niskiej wartości Abbego),
  • listwa pomiarowa (zwiększa zakres pomiarowy dioptromierza),
  • automatyczny pomiar mocy dodatku.

– “Ogromną zaletą nowoczesnych dioptromierzy jest ich „inteligencja”, która sprawia, że korzystanie z takiego sprzętu staje się prawdziwą przyjemnością oraz pozwala na wykonanie wyjątkowo precyzyjnych pomiarów, które jeszcze kilka lat temu były niemożliwe” – wyjaśnia ekspert z firmy Poland Optical.

Wybierając dioptromierz, warto zwrócić uwagę na to, jaki komfort pracy zapewnia. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup urządzenia, które pozwala na wygodną pracę w pozycji siedzącej oraz stojącej, a także umożliwia precyzyjne i dostosowane do indywidualnych potrzeb ustawienie monitora.

Nowy czy używany – jaki dioptromierz wybrać?

Na rynku nie brakuje używanych, często już przestarzałych dioptromierzy, które wybierane są ze względu na niskie koszty ich zakupu. Warto wiedzieć, że jedynie nowoczesne i zaawansowane technologicznie urządzenia pozwolą wykonywać pracę w sposób rzetelny oraz sprawią, że pacjenci będą wracali i polecali gabinet okulistyczny lub zakład optyczny, co ma ogromne znaczenie.

Wysoka jakość świadczonych usług to najlepsza droga do zdrowia pacjentów oraz ich zadowolenia z wizyty w gabinecie okulistycznym – warto o tym pamiętać i starać się wyposażyć swój gabinet zgodnie z najnowszymi standardami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.