Do czego służy infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa to nowoczesna i nieinwazyjna metoda odmładzania i regeneracji skóry. Zabieg oparty jest na technologii tlenu hiperbarycznego (tlenu pod ciśnieniem) za pomocą którego można dostarczyć w głąb skóry niezbędne składniki aktywne. Zabieg jest powszechnie ceniony za wysoką skuteczność i z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, także wśród gwiazd. Jakie pozwala osiągnąć efekty?

Na czym polega infuzja tlenowa?

Celem infuzji tlenowej jest wprowadzanie w skórę skoncentrowanych składników aktywnych. Substancje te są wprowadzane przy użyciu nowoczesnej technologii tlenu hiperbarycznego, za pomocą specjalnego aplikatora. Infuzja tlenowa jest całkowicie bezinwazyjna i pozwala osiągnąć fantastyczne rezultaty. Warto wiedzieć że jest ona jednym z ulubionych zabiegów medycyny estetycznej wśród gwiazd Hollywood. Skuteczność zabiegu jest związana ze specjalnie dobieranym do danego typu skóry składem ampułek z wprowadzanymi skóry substancjami aktywnymi. W ampułkach zawsze znajdują się dwa rodzaje kwasu hialuronowego oraz wiele różnego typu substancji odżywczych.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z Przychodni Specjalistycznej High-Med w Warszawie: „Aplikacja substancji aktywnych przy użyciu tlenu pod ciśnieniem sprawia, że docierają one głęboko w strukturę skóry i bardzo dobrze ją nawilżają. W efekcie skóra odzyskuje swój młodzieńczy blask i naturalny, zdrowy wygląd. Infuzja tlenowa znacznie poprawia elastyczność i napięcie skóry, polepsza metabolizm komórkowy, dotlenia skórę oraz wygładza zmarszczki, zwłaszcza te, znajdujące się wokół oczu.”

Wskazania do wykonania infuzji tlenowej

Możliwość skutecznego dostarczenia w głąb skóry tak wielu substancji aktywnych sprawia, że istnieje bardzo dużo wskazań do wykonania infuzji tlenowej. Przede wszystkim zabieg ten jest wykonywany u osób, które mają:

  • zmęczoną i zniszczoną skórę,
  • przebarwienia na skórze,
  • trądzik różowaty,
  • szary koloryt skóry,
  • zwiotczenie lub wrażliwość skóry.

Przeciwwskazania do wykonania infuzji tlenowej

Jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie infuzji tlenowej. Przede wszystkim zabiegowi nie mogą się poddać kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią. Przeciwwskazaniem są także wszelkie stany zapalne skóry, opryszczki czy alergie skórne. Przed wykonaniem zabiegu, terapeuta z pewnością zapyta nas o wszystkie ewentualne czynniki, które mogłyby zdecydować o niewykonaniu zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.