Przede wszystkim czytaj skład

Panuje powszechna opinia, że musli to jedna z najzdrowszych opcji, jakie możemy sobie zaserwować na śniadanie. Poza tym, że jest cennym źródłem wartościowych składników, stanowi całkiem smaczną alternatywę dla popularnych kanapek.

Zanim jednak zachłyśniemy się pomysłem, warto zwrócić uwagę, że dostępność różnego rodzaju muesli na rynku jest spora, a nie każdy produkt oznaczony w ten sposób zawiera tak samo wartościowy skład. Jak w takim razie robić zakupy, by w efekcie nie kupić kota w worku lub nie nabrać się na kuszący chwyt marketingowy? Czym się kierować, by jeść pożywne, zdrowe śniadanie? Jakie płatki śniadaniowe wybierać? Istnieje kilka uniwersalnych rad, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

Dylematy przed sklepową półką

Nie sposób nie zgodzić się, że współczesna oferta handlowa dostarcza nam szeroki wybór produktów, któremu nie zawsze jesteśmy w stanie sprostać. Wielu konsumentów z braku czasu lub niewystarczającej wiedzy kieruje się wyłącznie zmysłem estetycznym lub pamięcią wzrokową, wybierając musli, którego opakowanie przyciąga wzrok lub zostało zapamiętane z reklamy. Nie tędy jednak droga. Najpopularniejsze płatki śniadaniowe wypełnione są w większości cukrem i konserwantami, które co prawda dobrze smakują, lecz poza słodyczą niewiele ze sobą wnoszą. A jak wiadomo, śniadanie to pierwszy i podstawowy posiłek dnia, od którego bardzo dużo zależy. Powinien dostarczać nam energii na cały aktywny dzień i niezbędnych składników, by stawiać czoła wszelkim wyzwaniom. Niestety cukier ani sztuczne dodatki nie dostarczą takiej siły.

Aby wybrać właściwy produkt śniadaniowy, należy przede wszystkim zacząć od czytania jego składu. Często zapomina się, że w przypadku musli duże znaczenie odgrywa zawartość takich składników jak: błonnik, żelazo czy sól. Gotowe musli mają w jednej porcji swojego produktu nawet 4 łyżeczki cukru, co znacznie przewyższa nawet klasyczne lody czekoladowe. Sporo z nich przedstawianych jest jako najlepsze środki odchudzające, wspomagające redukcję tłuszczu i efektywnie poprawiające sylwetkę, mimo że to nieprawda.

Zamiast zwracania uwagi na skład można również przyrządzić własną mieszankę musli z wybranych płatków, owoców, bakalii i jogurtu naturalnego. W ten sposób unikniemy zamieszania z rozpoznawaniem właściwego składu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.