Jak przygotować menu ślubne?

Kiedy zbliża się ten długo wyczekiwany dzień Twojego ślubu emocje rosną i coraz częściej zastanawiamy się nad tym jak uczynić go wyjątkowym. Śnieżnobiała suknia ślubna, szyty na miarę elegancki garnitur, ładnie wykonane zaproszenia – to tylko część długiej listy rzeczy, których musimy dopilnować przed weselem. Należy pamiętaj jednak nie tylko o tym, by dobrze się prezentować. Bardzo istotne jest również to, co znajdzie się na weselnym stole, czyli potrawy, które zaserwujemy gościom. Smaczne jedzenie potrafi wprowadzić osoby przy stole we wspaniały nastrój, co dla gospodarzy jest najlepszą nagrodą.

Jakie menu na ślub wybrać?

Podczas wesel możemy spotkać całą masę różnych dań przygotowywanych specjalnie na tę okazję. W zależności od upodobań państwa młodych mogą to być potrawy staropolskie lub nieco bardziej nowoczesne. O ile kiedyś nie wyobrażaliśmy sobie imprezy ślubnej bez rosołu i flaczków, to dziś nierzadko spotykane są wesela, gdzie na stole goszczą potrawy nieco bardziej wyrafinowane, niekiedy nawet wegetariańskie! Podczas wybierania listy potraw z pewnością należy brać pod uwagę gusta gości. Same potrawy mięsne będą zapewne niezbyt atrakcyjną propozycją dla osób niejedzących mięsa, których obecnie jest coraz więcej. Z drugiej strony zaś kremy warzywne lub owoce morza nie każdemu mogą zasmakować.

Dobrym zwyczajem jest podpytywanie przyszłych gości o ich preferencje podczas wręczania zaproszeń na ślub. Będzie to jednocześnie okazja do ciekawej rozmowy i możliwość wzajemnego się poznania. Innym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w zróżnicowane pozycje w menu, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Minusem takiego rozwiązania będą duże koszty, nie mniej, wesele organizuje się raz w życiu, czyż nie? Nie szczędźmy więc pieniędzy.

Karty menu na wesele – gustowny element, który zapadnie w pamięć

Kiedy już zdecydujemy się na to, jakie jedzenie pojawi się na stołach podczas naszej imprezy weselnej dobrze będzie pomyśleć nad sposobem jego prezentacji. Warto zwrócić uwagę na karty menu na wesele, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużą popularnością. Tego rodzaju papeteria ślubna przeznaczona jest dla par, którym zależy na tym, aby każdy szczegół podczas wesela był dopracowany. Charakteryzujące się eleganckim wykonaniem karty menu mogą być spersonalizowane, tak aby każdy z gości poczuł się wyjątkowy. Ponadto dając zaproszonym możliwość wyboru serwowanych potraw dajemy im do zrozumienia, że liczymy się z ich zdaniem i nie narzucamy z góry listy dań.

Tego rodzaju karty dań na wesele z pewnością upiększą zarówno stół weselny jak i salę, a także poprawią klimat panujący wśród gości. Zadbajmy więc o każdy szczegół!

    • Paulina, 20 lutego 2018, 22:56

    Odpowiedz

    Moze to troche smieszne, ale zamawialam przez ostatnie miesiace diete pudełkową ze zdrowego smaku i tak mi posmakowaly niektore rzeczy, ze umiescilam je w menu weselnym. Pysznie, zdrowo i fit!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.