Jak dbać o swoje usta i znaleźć najlepszą pomadkę ochronną do ust?

Usta narażone są na przesuszenie, ale też uszkodzenia. Zmienne warunki atmosferyczne nie pozostają dla nich obojętne, dlatego tak duże znaczenie ma właściwa ochrona. Dziś podpowiemy Wam, jaka pomadka ochronna do ust będzie najlepsza. Zastanowimy się również czy domowe sposoby są pomocne.

Jak dbać o spierzchnięte usta?

Niska, ale i bardzo wysoka temperatura może powodować pękanie i pieczenie ust. Jednocześnie długotrwała ekspozycja na słońce także prowadzi do suchości czy pękania warg. Spierzchnięte usta pojawiają się na skutek odwodnienia organizmu czy niewłaściwej diety. Dlatego też trzeba zastanowić się jaka pielęgnacja jest najskuteczniejsza. Na początek pamiętajcie, by właściwie nawadniać organizm. Należy pić przynajmniej 2 litry wody. Do tego wszystkiego dieta powinna być lekkostrawna i oparta na dużej ilości warzyw. Właśnie warzywa powinny stanowić podstawę każdego posiłku. Jednocześnie warto też spróbować domowych sposobów, które sprawiają, że usta będą lepiej nawilżone. Na pewno doskonale sprawdzi się miód. Wystarczy tylko nasmarować usta naturalnym miodem. Ponadto warto spróbować rumianku, który łagodzi podrażnienia. Świetne działanie nawilżające ma aloes, który do tego ma właściwości antybakteryjne. Najlepiej sprawdzi się świeży aloes, który ma formę żelu.   

Pomadka ochronna do ust – jak wybrać najlepszą?

Niewątpliwie skuteczna jest także pomadka ochronna do ust, która w swoim składzie ma wazelinę bądź wosk pszczeli. Produkty do pielęgnacji ust powinny mieć w składzie również lanolinę czy masło shea. Doskonałe właściwości nawilżające ma też gliceryna. Pomadki ochronne powinny mieć naturalny skład. W bardzo słoneczne, ciepłe dni należy też stosować kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym. Najlepiej wybrać pomadkę ochronną SPF 15. Nie zapomnijcie też, że ochrona skóry warg jest ważna o każdej porze roku. Działanie ochronne mają również balsamy do ust. 

Peeling ust – jak wykonać?

Raz na tydzień bądź raz na dwa tygodnie warto wykonać peeling ust. Można przygotować kosmetyk samodzielnie, wystarczy tylko łyżeczkę białego cukru wymieszać z łyżeczką miodu, a następnie nałożyć kosmetyk na usta. Następnie należy okrężnymi ruchami wmasować peeling, a po dwóch minutach zmyć go ciepłą wodą. Na sam koniec wystarczy nałożyć pomadkę ochronną bądź balsam do ust. Ochrona skóry warg jest też niezbędna, gdy często korzystacie  z sauny bądź basenu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.