Zielona herbata- poznaj jej działanie i liczne właściwości!

Zielona herbata słynie ze swoich dobroczynnych właściwości. Dzięki niej możemy dostarczyć do organizmu wiele cennych minerałów i witamin. To wiele korzyści dla Twojego zdrowia, które zdecydowanie warto wykorzystać. Już jedna filiżanka zielonej herbaty pozwoli Ci odczuć pozytywną zmianę. Poznaj liczne zalety tych naparów oraz ciesz się jej nieograniczonymi możliwościami.

Zielona herbata i jej właściwości

Zielona herbata posiada liczne właściwości prozdrowotne oraz antyoksydacyjne, dzięki którym może pomóc pozbyć się wolnych rodników oraz odżywić organizm. Dodatkowo jej napar znacząco obniża ciśnienie oraz pomaga w problemach sercowo-naczyniowych. Zawarte w niej flawonole wykazują działanie przeciwmiażdżycowe, a katechiny silne działanie antynowotworowe. Jednak to nie koniec jej prozdrowotnego działania, dzięki któremu jest ona tak popularna. Jest to również prawdziwa skarbnica wielu cennych składników. Zielona herbata jest bowiem pełna wielu witamin i minerałów, takich jak między innymi:

  • witamina A,
  • witaminy z grupy B,
  • witamina C,
  • potas,
  • magnez,
  • selen,
  • wapń,
  • fluor,

Oprócz tego posiada również wiele cennych aminokwasów, a także naturalną kofeinę i taninę. To one w głównej mierze odpowiadają za pozytywny wpływ napoju na zdrowie i samopoczucie oraz jego pobudzające działanie. Znajdziemy wiele rodzajów herbaty zielonej, takich jak między innymi Herbata zielona Yunnan, która charakteryzuje się złotą barwą, lekkim aromatem i goryczkowatym posmakiem. Jej liście zawierają wiele substancji o pozytywnym wpływie na organizm. Jest to również odpowiednia propozycja dla wszystkich, którzy chcą zapoznać się ze smakiem tych naparów.

Zielona herbata wpływa pozytywnie na redukcję ciśnienia a także pomaga w regulacji układu krążenia. Dlatego też będzie ona miłym uzupełnieniem diety osób z problemami krążeniowymi oraz wysoko ciśnieniowców. Jednak nie tylko oni zauważą i docenią jej pozytywne działanie.

Zielona herbata- działanie i sposób parzenia

Picie zielonej herbaty może skutecznie zastąpić klasyczną kawę. W jej składzie znajdziemy wiele składników o pobudzającym działaniu, w tym kofeinę, która jednak w tym przypadku działa o wiele wolniej. Jednak już jedna szklanka naparu wpływa pozytywnie na samopoczucie, zmniejsza senność oraz poprawia koncentrację. Jeśli zależy nam na tym działaniu, warto krótko parzyć herbatę, ponieważ wydłużenie tego czasu może wpłynąć na właściwości odprężające i uspokajające.

Do parzenia zielonej herbaty najlepiej sprawdzi się woda w temperaturze 60 do 90 stopni. Warto parzyć liście herbaty przynajmniej dwukrotnie, aby uzyskać jej najlepsze działanie. To pozwoli o wiele lepiej wykorzystać korzyści oraz wpłynie na smak naparu.

Poznaj liczne korzyści płynące z picia zielonej herbaty

Choć zdecydowana większość użytkowników o poranku o wiele bardziej ceni sobie smak kawy, to warto od czasu do czasu zmienić ten nawyk, wprowadzając pobudzającą i orzeźwiającą zieloną herbatę. Zapewnia ona bowiem wiele licznych korzyści dla zdrowia, dodatkowo wpływa pozytywnie na samopoczucie. To zdecydowanie obowiązkowy składnik każdej zdrowej i zbilansowanej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.