Zdrowe śniadanie

Jakie powinno być śniadanie? Zdrowe i pożywne. Bogate w składniki i minerały, które dadzą nam siłę i witalność od samego rana. Staramy się, by dieta była zróżnicowana i zrównoważona. To bardzo ważne w utrzymaniu organizmu w dobrej formie i zdrowiu.

Idealnym pomysłem na śniadanie jest musli. Mieszanka płatków owsianych lub żytnich z bakaliami i owocami sprawi, że organizm od rana dostanie wartościowe składniki. Musli bogate jest w żelazo i magnez, których często organizmowi brakuje. Takie śniadanie jest wspaniałą propozycją dla osób w każdym wieku. Zalecane na diecie. Zawiera dużo cennego błonnika, co wspomaga odchudzanie.

Odpowiednio skomponowane musli ma w sobie nie tylko płatki śniadaniowe, ale też owoce. Jest to bardzo cenny składnik naszej codziennej diety. Dostarczają witamin i cukrów, których nasz organizm potrzebuje. Owoce w musli sprawiają, że staje się ono delikatniejsze i słodsze. Istnieje na rynku wiele gotowych mieszanek, z różnymi owocami. Dzięki temu każdy znajdzie takie, które będą mu smakowały. Prócz suszonych owoców zawsze możemy dodać jeszcze świeże.

Skoro płatki owsiane i owoce, to nie może zabraknąć bakalii i ziaren. Są one odpowiedzialne za dostarczenie naszemu organizmowi cynku i witamin oraz tłuszczy nienasyconych. Najczęściej spotykane w musli to orzechy i siemię lniane. Siemię lniane ma doskonały wpływ na układ trawienny. Zapobiega zaparciom i wspiera oczyszczanie organizmu.

Dobre musli ma w swoim składzie również pyłek kwiatowy. Wspiera on układ odpornościowy organizmu. Pyłek pszczeli ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Badania wykazały, że jedną z jego właściwości jest zmniejszanie stresu.

Dobrze skomponowana mieszkanka musli pomaga nam dbać o jakość posiłków. Sprawia, że nie tylko jemy coś smacznego, ale przede wszystkim zdrowego. Wspaniale zaspokaja głód i zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze, których potrzebujemy od samego rana.

Musli głównie podajemy z jogurtem lub mlekiem. Dzięki temu dostarczamy do organizmu białko i wapń niezbędne dla kości. Pamiętajmy również, że niektóre witaminy rozpuszczają się w tłuszczach, przez co lepiej wchłaniane są przez organizm. Dla osób uczulonych na mleko krowie dostępne są jego zamienniki. Jeśli ktoś lubi to może zalać je nawet zwykłą wodą.

Materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.