Kiedy zdecydować się na ćwiczenia z trenerem personalnym?

Treningi z profesjonalnym trenerem personalnym stają się coraz bardziej popularne. Dzięki takiej współpracy szybko osiągamy zamierzony cel, a ćwiczenia się nie nudzą. Pojawia się także dodatkowa motywacja, by ruszyć się z kanapy i zacząć zmieniać swoje nastawienie. Kiedy najlepiej zdecydować się na ćwiczenia z trenerem personalnym?

Brak motywacji i konkretnego celu

Niektóre osoby chcąc zmienić coś w swoim życiu, ruszają szturmem na siłownię. Niestety, szybko okazuje się, że zamiast wymarzonych efektów pojawia się ból, zakwasy i frustracja. Motywacja słabnie i po kilku nieudanych treningach grupowych wracają do domu porzucając ćwiczenia na dobre.

Takie osoby często są totalnie zagubione – nie są w stanie określić konkretnego, realnego celu, który chciałyby osiągnąć w założonym czasie. Nie wiedzą, jakie ćwiczenia pomogą im zrealizować plan, dlatego zwykle dobierają je i wykonują po omacku, bez jakiegokolwiek planu. Odpowiedzią na wszystkie te bolączki i problemy może okazać się trening personalny.

Nawiązując współpracę z konkretnym trenerem wyznaczamy określone cele i cały plan działania. Na początku przeprowadzany jest konkretny wywiad, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie zestawu ćwiczeń do indywidualnych potrzeb oraz możliwości klienta. Ustalone cele są realne i możliwe do zmierzenia w czasie, dzięki czemu można łatwo monitorować efekty.

Należy pamiętać, że nie w każdym mieście dostępne są zajęcia z trenerem personalnym na siłowni. Kraków, Warszawa, Poznań czy inne wielkie miasta nie mają z tym problemu, jednak osoby mieszkające na przedmieściach mogą być zmuszone do dojazdów. Paradoksalnie jest to dla nich często dodatkowa motywacja, ponieważ znacznie trudniej odwołać umówione spotkanie niż zrezygnować ze zwykłego wyjścia na siłownię.

Dbałość o bezpieczeństwo i brak kontuzji

Bezwzględnym wskazaniem do treningu personalnego są różnego rodzaju przebyte kontuzje i tendencje do urazów. Do trenera personalnego powinny się także udać osoby, które chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo. Podczas treningów w grupie, lub samodzielnych ćwiczeń na siłowni, bez żadnego nadzoru łatwo jest popełnić błąd, który może skutkować bolesnymi problemami ze zdrowiem.

Trenując sam na sam z trenerem personalnym skupia on całą uwagę na nas, dzięki czemu mamy pewność, że każdy nasz ruch jest kontrolowany, a wszystkie ćwiczenia są wykonywane prawidłowo. Indywidualnie dopasowywana jest zarówno intensywność, jak i szybkość ćwiczeń, co przekłada się na nasz komfort i wysoką efektywność pracy z instruktorem, a każdy pojedynczy trening przybliża nas do wyznaczonego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.