Zatokowy ból głowy – najskuteczniejsze sposoby walki z bólem

Każdy, kto choć raz przechodził przez zatokowy ból głowy, wie że jest on niezwykle dokuczliwy. Zazwyczaj najsilniejszy pojawia się zaraz po przebudzeniu oraz przy każdej próbie pochylania głowy. Istnieją różne rodzaje zatokowego bólu głowy, każdy z nich jest równie nieprzyjemny i silny.

Skąd się bierze?

Zatokowy ból głowy jest oczywiście związany z zatkaniem zatok. Pojawia się w nich wydzielina, która nie spływa do nosa. Zaczyna się ona więc gromadzić. Może to robić w okolicach czoła, oczu lub policzków. W tych też miejscach możemy czuć przeszywający ból.

Objawy

W zależności od miejsca zapchanych zatok, możemy rozróżnić różne rodzaje bólu. Ten najbardziej popularny – w okolicach czoła, to ból uciskowy, który nasila się szczególnie podczas pochylania. Twarz boli nas z kolei, gdy zatoki są zatkane w części szczękowej. Ostatni rodzaj, wiąże się z problemami z zatoką klinową. Promieniuje on od tyłu głowy aż do policzka. Co więcej nieprzyjemne uczucie nasili się, gdy zechcemy oczyścić nos. Dlatego też należy robić to dość ostrożnie.

Leczenie

Bardzo popularnym sposobem jest irygacja. Warto wykorzystać do tego na przykład sole mineralne. Znajdziemy je w produktach ze strony disnemar.pl. Są one dostosowane zarówno do osób dorosłych jak i dzieci. Może być stosowany u maluchów nawet od pierwszego dnia życia. Preparaty te aplikuje się w prosty sposób, a ukojenie które ze sobą niosą trwa długo. Oprócz oczyszczenia pomaga on także nawilżyć śluzówkę. Wiele osób decyduje się także wykorzystać inhalacje z ziołami. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku, na przykład rumianek. Gdy uda nam się oczyścić zatoki, ból powinien się osłabić. Na wszelki wypadek możemy jednak skorzystać też z kompresów z soli. Specjalny woreczek przykładamy do czoła i leżymy dopóki całość nie wystygnie. Szczególnie w początkowej fazie walki z zapaleniem zatok należy unikać wychodzenia na zewnątrz.

Problemy z zatokami mogą niestety powracać. Warto więc mieć w swojej apteczce skuteczny środek na walkę z ich zatkaniem. Disnemar.pl to dobry sposób, na to by bezpiecznie pozbyć się zalegającej wydzieliny, jednocześnie nawilżając śluzówkę.

Materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.