W jaki sposób ćwiczyć skutecznie w domu?

Prawie każda kobieta marzy o tym by mieć smukłą sylwetkę i jędrne ciało. Aby tak się stało wystarczy ruszyć się z kanapy i zacząć systematycznie ćwiczyć. Trenować można wszędzie nawet we własnym mieszkaniu. Najważniejsza jest konsekwencja i samozaparcie.

Od czego zacząć?

Nie trzeba się za wszelką cenę odchudzać by wyglądać atrakcyjnie. Odpowiednio dobrane ćwiczenia są w stanie podrasować nasze ciało. Niestety nie wystarczy zrobić kilka przysiadów dziennie, aby trening był skuteczny musi być odpowiednio zaplanowany. 

Ćwiczenia muszą być dopasowane do twoich możliwości i potrzeb. Układając plan treningowy należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak na przykład: stan zdrowia, czy wytrzymałość.

Dlaczego warto ćwiczyć w domu?

Jedną z głównych zalet ćwiczeń we własnym mieszkaniu jest to, że są one zupełnie darmowe. Trenując w ten sposób nie trzeba wydawać, co miesiąc pieniędzy na karnet. Wystarczy zainwestować pewną sumę pieniędzy w sprzęt na przykład skakankę, hantle, sztangę, hula-hop, matę do ćwiczeń czy rowerek treningowy. Oczywiście nie trzeba tego wszystkiego kupować naraz, najlepiej robić to w sposób stopniowy.  

Ćwicząc w domu można oszczędzić czas, który trzeba by było poświęcić na dojazd do siłowni. W skali miesiąca można w ten sposób zyskać od kilku do nawet kilkunastu godzin. 

Trenuj, gdy masz czas

Dzięki domowej siłowni można trenować wtedy, gdy mamy na to czas i ochotę. Dla wielu osób jest to jej największa zaleta na przykład dla tych, którzy pracują do późnych godzin wieczornych lub osób wychowujących małe dzieci.

Niestety taka forma ćwiczeń ma też swoje wady. Najpoważniejszą jest chyba fakt, że dużo trudniej jest się zmotywować do samotnych ćwiczeń w domu niż do zajęć grupowych w klubie fitness.

Domowy trener

Dobrym sposobem na uatrakcyjnienie domowych treningów jest skorzystanie z filmów przygotowanych przez profesjonalnych instruktorów. Dzięki internetowi dostęp do takich materiałów jest bardzo ułatwiony. Istnieją setki kanałów prowadzonych przez polskich i zagranicznych trenerów, na których można znaleźć nagrania ułatwiające pracę nad wybranymi partiami ciała. Istnieją filmy na przykład omawiające ćwiczenia na triceps lub na mięśnie brzucha.  

Wybór jest ogromny, warto poświęcić chwilę by znaleźć trenera, który nam najbardziej odpowiada. W klubie fitness zmiana instruktora nie była by taka łatwa.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.