SculpSure, czyli lipoliza laserowa. Jak to działa?

Zabieg SculpSure znany jest z tego, że w ciągu 25 minut jest w stanie usunąć około 25% tkanki tłuszczowej z danego obszaru. Jak to możliwe? Dzięki procesowi lipolizy laserowej. Przeczytaj, na czym polega ta innowacyjna i w pełni bezpieczna metoda.

Lipoliza laserowa a liposukcja

Lipoliza laserowa, w przeciwieństwie do liposukcji, nie wymaga przerywania ciągłości skóry. Do redukcji tkanki tłuszczowej nie używa się ani igły, ani skalpela. Niektóre osoby zamiennie posługują się określeniem liposukcja laserowa dla tego typu zabiegów. Jest to błąd, ponieważ lipoliza i liposukcja to dwie zupełnie inne procedury.

Liposukcja polega na bezpośrednim odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej – laser wprowadzany jest pod skórę w celu oddzielenia tłuszczu od innych tkanek i przekształcenia go w formę emulsji, która następnie usuwana jest za pomocą specjalnej pompy na zewnątrz. Natomiast lipoliza laserowa, np. w Klinice Miracki w Warszawie, działa poprzez powłoki skórne. Światło lasera przenika przez naskórek do tkanki tłuszczowej i wywołuje zjawisko rozpadu komórek tłuszczowych. „Rozpuszczony” tłuszcz wędruje za pośrednictwem układu limfatycznego do wątroby, gdzie zostaje przetworzony i zamieniony w energię.

Na czym polega redukcja tłuszczu poprzez lipolizę?

Jednym z najnowocześniejszych urządzeń stosowanych do lipolizy laserowej jest SculpSure. Wykorzystuje on działanie lasera diodowego o długości fali 1060 nm. Światło lasera rozgrzewa skórę do temperatury około 42–47°C. Działa na głębokości do 3 cm. Dzięki temu możliwe jest skuteczne uszkodzenie komórek tłuszczowych – nawet tych najbardziej opornych na inne metody wyszczuplania. Skóra rozgrzana przez laser zostaje dodatkowo pobudzona do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych – wzmacnia się, staje się bardziej napięta i jędrniejsza.

Urządzenie SculpSure posiada aż cztery aplikatory (pady), z których każdy operuje na obszarze 24 cm2. Podczas jednego zabiegu można użyć jednocześnie każdy z nich, co oznacza, że w ciągu zaledwie 25 minut możliwe jest wyszczuplenie laserem obszaru ciała o powierzchni do 96 cm2. Zatem w ciągu niespełna pół godziny można wykonać zabieg jednocześnie na kilku partiach ciała.

Lipoliza to proces, który zachodzi stopniowo. Organizm potrzebuje czasu, aby usunąć wszystkie uszkodzone komórki tłuszczowe. Pierwsze efekty widoczne są więc po około 1,5 miesiąca, a pełnych rezultatów należy spodziewać się mniej więcej po 12 tygodniach.

Dlaczego warto zdecydować się na wyszczuplanie laserem?

Mimo że z odsysaniem tłuszczu mają niewiele wspólnego, takie zabiegi jak SculpSure, zdecydowanie zasługują na miano „liposukcji bez skalpela”. W sposób najmniej inwazyjny umożliwiają bowiem usunięcie znacznych depozytów tkanki tłuszczowej. Zalety lipolizy laserowej, które warto podkreślić to:

  • wysoka skuteczność – urządzenie doskonale radzi sobie z likwidacją nawet najbardziej opornych miejscowych depozytów tłuszczu;
  • oszczędność – zwykle wystarcza tylko jeden zabieg, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty;
  • błyskawiczna redukcja sporej ilości tkanki tłuszczowej, bez skalpela i bez skutków ubocznych – SculpSure pozwala w minimalnym czasie (25 minut) osiągać maksymalne efekty (redukcja około 25% tkanki tłuszczowej z danego obszaru);
  • bezbolesna metoda – dzięki wbudowanemu chłodzeniu, podczas laseroterapii odczuwane jest tylko delikatne rozgrzanie skóry;
  • minimalne skutki uboczne – objawy takie, jak zaczerwienienie skóry i lekka opuchlizna znikają samoczynnie po kilku dniach;
  • możliwość wyszczuplenia laserem różnych partii ciała, np. brzucha, bioder, talii, kolan, ramion, a nawet podbródka;
  • rewelacyjne efekty: redukcja tkanki tłuszczowej, wyszczuplenie ciała, modelowanie sylwetki, ujędrnienie skóry;
  • brak rekonwalescencji – od razu po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków.

W razie pytań na temat zabiegów wyszczuplających zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.