Prywatna klinika jako dobry wybór

Prywatna praktyka jest nadal najlepszym rozwiązaniem, aby uzyskać najwyższą jakość opieki przy najniższych kosztach. I chociaż liczba prywatnych praktyk waha się w ostatnich latach, są one gotowe na powrót w ramach nowego modelu biznesowego.

Oto, co to oznacza dla konsumentów – i dlaczego nie powinieneś rezygnować z prywatnych praktyk:

Niezależność prowadzi do najlepszej opieki. Zgodnie z modelem prywatnej praktyki lekarze mają pełną autonomię w podejmowaniu decyzji, które doprowadzą do najlepszego wyniku dla pacjenta. Zaufana relacja lekarz-pacjent składa się tylko z dwóch stron: lekarza i pacjenta.

Do tej relacji często wprowadza się osobę trzecią, gdy lekarze pracują w dużych szpitalach lub systemach opieki zdrowotnej. Te systemy opieki zdrowotnej, prowadzone głównie przez kadrę kierowniczą bez przeszkolenia klinicznego, mają zaskakujący wpływ na decyzje medyczne podejmowane przez lekarza. Organizacja może dyktować, jakie testy wykonać, jakiej marki implantów użyć w chirurgii ortopedycznej, a nawet naciskać na więcej operacji, niezależnie od tego, czy są one naprawdę wymagane przez pacjenta.

Ponadto niezależne praktyki są znacznie bardziej elastyczne niż duże systemy opieki zdrowotnej lub szpitale – co oznacza, że ​​mogą szybciej wdrażać nowe technologie i techniki.

Prywatne leczenie może obniżyć wydatki. Leczenie szpitalne zawsze będzie najdroższą opcją z różnych powodów, w tym ze strony opłat za usługi i struktur refundacyjnych. Tam, gdzie to możliwe, prywatni lekarze mogą przeprowadzać operacje dla pacjentów niskiego ryzyka w przychodniach – co radykalnie obniża koszty, zazwyczaj poprawiając doświadczenie pacjenta.

Badania pokazują, że operacje ortopedyczne kosztują więcej, gdy są wykonywane w warunkach szpitalnych w porównaniu do przychodni. Jakość też nie jest gorsza ze względu na niższy koszt: dodatkowe badania wykazały, że opieka ambulatoryjna jest po prostu bardziej wydajna, pozwalając pacjentom spędzić mniej czasu w ambulatoryjnym centrum chirurgicznym niż w szpitalu, jednocześnie realizując tę ​​samą klinikę wyniki.

Model prywatnej praktyki ewoluuje – nie umiera. Niezależna połączone kliniki to model biznesowy, który szybko zyskuje na popularności, ponieważ łączy w sobie najlepsze cechy obu światów. Poszczególne praktyki łączą się ze sobą, dzięki czemu mogą zachować autonomię i standard opieki nad pacjentem, który jest unikalny w przypadku prywatnych praktyk, a jednocześnie korzystać ze wspólnych zasobów finansowych, korzyści skali i szerszej sieci usług.

Ortopeda prywatnie zachowuje zalety prywatnej opieki taki jak zaangażowanie w jakość, doświadczenie pacjentów i wydajność oraz tanie usługi pozostaje takie samo. Ale dzięki wsparciu większej grupy można zaoferować pacjentom wygodny dostęp do lokalnych specjalistów, a także usługi pomocnicze, takie jak fizykoterapia.

Kliniki połączone stają się coraz bardziej atrakcyjną i opłacalną opcją dla prywatnych lekarzy każdej specjalizacji, od podstawowej opieki zdrowotnej po urologię. Następnym razem, gdy będziesz musiał poszukać lekarza, nie pomijaj prywatnych praktyk i zakładaj, że nie będą one już działać. Zamiast tego pomyśl o niezależnej opiece i oszczędnościach, jakie mogą zapewnić, i podejmij decyzję na podstawie własnych okoliczności. Model prywatnej praktyki, choć z czasami ma trudności pozostanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.