Najlepsze wino na rodzinne uroczyste obiady

Wiosna i lato to czas, kiedy zbieramy się w rodzinnym gronie. Świętujemy komunie, wesela, albo chrzciny. Na suto zastawionym stole nie może zabraknąć butelki dobrego wina. Czasami jednak pogodzenie smaków całej rodziny może stanowić wyzwanie.

Jak znaleźć wino, które pogodzi zróżnicowane smaki?

Odpowiedzią może być podanie kilku win. W ten sposób nie tylko zadowolisz zróżnicowane palety, ale też łatwiej Ci będzie dobrać wino pod konkretną potrawę.

Do dania głównego zaproponuj niezawodne Chianti a do ciasta wino deserowe, np. popularnego Tokaja.

Idealnie w roli kompromisu sprawdza się wino różowe. Sięgną po nie chętnie zarówno wielbiciele białych, jak i czerwonych trunków. Zaletą różowych win jest również ich lekkość i świeżość, a zatem nie spowodują, że goście poczują się ociężali.

Na szczególnych okazjach nie może też zabraknąć nieśmiertelnego szampana albo wina musującego.

Jakie wino podać do obiadu z okazji komunii?

Podawanie alkoholu podczas obiadu komunijnego dla niektórych może być kontrowersyjne, ale w wielu domach jest standardem.

Jeśli do dań, które przygotowujesz na komunię, pasuje wino białe, dobrym wyborem będzie wytrawny Chardonnay. Polecane przez Roberta Makłowicza Malatinszky Signature Chardonnay jest winem biodynamicznym, czyli wyprodukowanym w zgodzie z naturą. Wino wolne jest od chemicznych dodatków, a zatem nie tylko zadbasz o wrażenia smakowe najbliższych, ale także o ich zdrowie. W rezultacie powstaje aromatyczne wino o rześkich nutach jabłek, zielonych śliwek oraz mięty.

Z kolei czerwonym winem, które podkreśli okazję, jest hiszpański Musso De Casa Rojo Pinot Noir. Pinot Noir to najpopularniejszy szczep ze względu na świeże owocowe nuty. W tej nietuzinkowej, organicznej wersji, zachwyca złożonym, harmonijnym bukietem.

Jakie wino podać do obiadu z okazji chrzcin?

Chociaż wino należy przede wszystkim dopasować do serwowanych dań, niektóre wina wydobędą to, co najlepsze, z niemal każdej potrawy.

Najbezpieczniejszą opcją, zarówno gdy serwujesz kilka dań, jak i gdy goście posiadają zróżnicowane upodobania, jest wino musujące.

Zasłużoną popularnością cieszy się Prosecco. Smakiem konkuruje z szampanem, ale jest o wiele bardziej przyjazne budżetowi. La Jara Prosecco Spumante Extra Dry może posłużyć jako orzeźwiający aperitif, ale odnajdzie się także w sąsiedztwie przystawki, dania głównego czy deseru. Jabłkowe nuty i długo utrzymujące się w kieliszku bąbelki zachwycą wszystkich zebranych. Tu jeszcze raz warto zaznaczyć, że to organiczne Prosecco można spokojnie podać także weganom.

Ciekawym pomysłem na chrzciny jest zaserwowanie wina bezalkoholowego. W ten sposób również karmiąca piersią mama będzie mogła wznieść toast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.