Longboard jako miejska alternatywa dla roweru

Osoby poszukujące sposobu na szybkie przemieszczanie się po mieście, które będzie alternatywą dla tradycyjnego roweru czy hulajnogi, powinny sprawdzić longboard. Jest to specjalnie wydłużona wersja tradycyjnej deskorolki. Pozwala ona na niezwykle szybkie i bezpieczne zmienianie lokalizacji bez nadmiernego wysiłku. Czym dokładniej jest? Jakie korzyści wiążą się z wspomnianym rozwiązaniem? I jak wybrać pierwszą, właściwą deskę?

Longboard lepszy niż rower

Elementem odróżniającym longboard od roweru jest jego niewielki rozmiar i waga. Pozwala to zabrać tę deskę w dowolne miejsce, również do samochodu, pociągu czy pojazdów komunikacji miejskiej. Co więcej, nie ma konieczności przypinania jej do stojaka podczas odwiedzania urzędów czy galerii. Wystarczy wziąć ją w ręce i zabrać ze sobą. Jest to znaczna oszczędność czasu, pełna wygoda i 100% bezpieczeństwo. W początkowym etapie korzystania z rozwiązania należy liczyć się z koniecznością nabycia zręczności i siły fizycznej. Osoby jednak użytkujące longboard zwracają uwagę, że sposób jazdy nie jest trudniejszy niż w przypadku hulajnogi. Co więcej, coraz częściej jest on wykorzystywany nie tylko do przemieszczania między kolejnymi punktami, ale też do jazdy wyczynowej.

Jak wybrać pierwszą deskę?

Specjaliści z Xtreme Shop wyjaśniają, że omawiany typ deskorolki to prawdziwe dzieło sztuki. Wyróżnia je atrakcyjna grafika umieszczona na powierzchni deski, choć to nie ona powinna być elementem decydującym o wyborze właściwego modelu. Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na aspekty techniczne, które zapewnią jej wygodne użytkowanie. Kluczowe są długość deski i tzw. flex, czyli poziom elastyczności.

Wybierając pierwszą deskę, trudno określić typ idealnie dopasowany do użytkownika. Specjaliści zalecają postawienie na model o średniej długości i standardowej elastyczności. Koniecznie należy dopasować także ją pod względem kształtu. Do najpopularniejszych zaliczyć można pin tail w kształcie łezki przypominającą wersję surfingową. Jest to stabilne
i wygodne rozwiązanie, sprawdzające się w jeździe po równej nawierzchni.

Kolejna to twin tip tj. deska symetryczna, z wyjątkowo wyprofilowanym przodem i tyłem. Jest polecana do jazdy miejskiej. Model camber wyróżnia natomiast charakterystyczne wypukłe wygięcie. Najczęściej wybierany przez osoby nieco cięższe, stawiające na jazdę na miękkich deskach. Ostatni rodzaj to rocker czyli deska wklęsła sprawdzająca się przy szybkiej jeździe wyczynowej.

Dobranie idealnego longboardu będzie możliwe po zdobyciu pełnych umiejętności. Tylko dobrze zapoznając się z zasadą jego działania można ustalić czy lepsza jest miękka czy twarda, długa czy też krótka wersja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.