Gdzie kupić wyciskarkę do soków?

Naturalne soki, kolorowe i pełne witamin są nie tylko pyszne, ale także bardzo zdrowe. Dlatego warto zakupić specjalna wyciskarkę i codziennie przygotowywać świeże soki owocowo – warzywne, które pozwolą uzupełnić dietę w najważniejsze minerały i składniki odżywcze.

Naturalne soki, kolorowe i pełne witamin są nie tylko pyszne, ale także bardzo zdrowe. Dlatego warto zakupić specjalna wyciskarkę i codziennie przygotowywać świeże soki owocowo – warzywne, które pozwolą uzupełnić dietę w najważniejsze minerały i składniki odżywcze.

Czym jest wyciskarka do soków?

Wyciskarki do soków działają jak prasa. Najważniejszy element ich budowy to specjalna komora wyciskania, w której znajduje się ślimak. Odpowiada on za wyciskanie soku z warzyw i owoców. Wałek ślimakowy obraca się wolno wciągając produkty i miażdżąc je. Następnie wewnątrz komory następuje wyciskanie soku. Dzięki najwyższej technologii możliwe jest pozyskiwanie płynów również z takich produktów jak zioła, czy kiełki. Pozyskany sok wypływa do specjalnego naczynia, a wszelkie pozostałości przedostają się do specjalnego zbiorniczka. Nie można mylić wyciskarki do soków i sokowirówki. Podstawową różnicą jest sposób pozyskiwania soków oraz ich jakość. Wyciskarka jest bardzo prosta w obsłudze i pozwala na uzyskanie produktów najwyższej jakości.

Dlaczego warto pić sok z wyciskarek?

Picie soku z wyciskarek jest bardzo ważne i niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim takie świeże soki, pozbawione konserwantów i sztucznych środków są wspaniałym źródłem witamin i innych składników odżywczych. Z uwagi na sposób wyciskania i niską temperaturę, w której przebiega cały proces wszelkie najważniejsze składniki i związki oraz właściwości są w całości zachowane. Soki z wyciskarek pozwalają na wzmocnienie układu odpornościowego oraz dostarczają wszelkich substancji niezbędnych dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu.

Jak wybrać najlepsze wyciskarki do soków i gdzie je kupić?

Na rynku można znaleźć różne wolnoobrotowe wyciskarki do soków. Popularne są zarówno te poziome jak i pionowe. Przedział cenowy jest różny, wszystko zależy od właściwości i funkcji urządzenia.

Poziome i pionowe wyciskarki do soków:

W poziomej wyciskarce do soków ślimak jest ułożony poziomo do otworu wsadowego. Jednak jest to rozwiązanie, które działa przeciwnie do zasad grawitacji, przez co często konieczne jest dopychanie produktów. Dodatkowo można znaleźć wyciskarki zawierające jeden lub dwa wałki ślimakowe, w przeciwieństwie do wyciskarek pionowych. Dwa wałki gwarantują większa wydajność, jednak wiążą się z większymi gabarytami i ważą, a co za tym idzie także i ceną, która może sięgać nawet do 6 tysięcy złotych. Najnowsze wyciskarki pionowe nie ustępują w niczym swoim poziomym odpowiednikom. Mają one nieduże rozmiary, a ponadto owoce i warzywa swobodnie wpadają przez otwór do wałka, dlatego nie trzeba ich dodatkowo dopychać.

Zakup wyciskarek

Wyciskarki do soków można nabyć zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Warto wziąć pod uwagę ich właściwości oraz cenę. Jedną z wiodących firm zajmujących się produkcja tego typu sprzętów jest firma Hurom. Wprowadza ona ciągłe innowacja i ciekawe ulepszenia, dzięki czemu wychodzi na przeciw potrzebą klientów. Ich produkty można nabyć w oficjalnym sklepie marki Huron oraz w innych punktach. Przed zakupem warto dokładnie przejrzeć oferty.

Jeżeli interesują Państwa wyciskarki do soków – sugerujemy sprawdzić: https://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.