Jak suszyć kwiaty?

Jak ususzyć kwiaty? W zimowe dni takie, jak ten często myślami wracamy do pięknie ukwieconej łąki oblanej promieniami słońca. Co zatem zrobić, aby zachować na dłużej ten niepowtarzalny klimat? Polecamy zasuszyć kwiaty, aby cieszyć się nimi przez cały rok.

Suszenie kwiatów: Ukwiecone książki i gazety

Z pewnością pamiętacie książki wypełnione po brzegi kwiatami, które tak skrzętnie zasuszały na pamiątkę nasze babcie i mamy.

Zobacz też:

Pomiędzy kartki należy ułożyć je tak, aby nie stykały się ze sobą. W ten sam sposób można to zrobić z gazetą. Należy jednak pamiętać,  aby kartki nie były pokryte lakierem. Książkę i gazetę należy docisnąć ciężkim przedmiotem. Jednak stosując tę metodę kwiatki będą spłaszczone i pozbawione kształtu.

Metoda suszenia kwiatów, która pozwoli zachować kształt?

W celu zachowania kształtu kwiatów, które później ładnie będą wyglądały postawione w wazonie należy je w pierwszej kolejności związać w niewielkiej wielkości pęki. Miejsce , w którym kwiaty będą się zasuszać powinno być przewiewne a łodygi powieszone do góry.

Jak suszyć kwiaty w kaszy mannej

Będziesz potrzebować pudełka, na którego spodzie należy wysypać kaszę manną. Każdy z kwiatków powinien leżeć swobodnie. Następnie posypać je również kaszą manną. Dzięki temu sposobowi zachowają one swoją naturalną barwę. Czas suszenia to dwa tygodnie w przewiewnym miejscu.

Jak suszyć kwiaty w wazonie

Zdążają się sytuacje, w których kwiaty zasuszają się przez tak zwany przypadek stojąc jeszcze w wazonie. Wystarczy bowiem odrobina wody, która pozostaje na dnie wazonu. Ta metoda najlepiej sprawdzi się w wypadku hortensji, róż oraz traw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.