Czy rabarbar można mrozić?

Rabarbar to sezonowe warzywo (tak, warzywo!), który sprawdza się szczególnie w przygotowaniu deserów, czy wypieków. Mój ulubiony przepis to kruche ciasto z rabarbarem i bezą. Zawsze przygotowywałam go wraz z nadejściem cieplejszych dni (maj, czerwiec) zajadałam się deserem na tarasie. Gorzej było zimą. Do momentu, kiedy zaczęłam się zastanawiać, co by się wydarzyło, gdyby rabarbar zamrozić. Czy to jest w ogóle możliwe?

Mrożenie rabarbaru krok po kroku

Okazuje się, że tak! Nie jest to wcale trudne. Wystarczy pokroić rabarbar na małe kawałki (takie jakie będziemy wykorzystać docelowo w deserach lub po prostu takie jakie będzie nam łatwo zamrozić. Pamiętajmy, aby odciąć i wyrzucić końcówki. Pokrojone części wystarczy zblanszować. Spokojnie- już wyjaśniam jak to zrobić.

Zobacz też: Jak mrozić ser żółty

Rabarbar wystarczy umieścić na sitku i włożyć do wrzątku (wystarczy kilkadziesiąt sekund), a następnie zanurzyć w lodowatej wodzie (wodzie z lodem). Wystarczy poczekać aż woda odcieknie. Najlepiej odsączyć rabarbar za pomocą ręcznika papierowego.  Rabarbar pakujemy do woreczków (najlepiej specjalnych do mrożenia) i wkładamy do zamrażalnika.

Dzięki takiemu zabiegowi mając ochotę na rabarbar w środku zimy – będzie to możliwe. Wystarczy rozmrozić zawartość woreczka i gotowe. Najlepszy czas przechowywania zamrożonego rabarbaru to do 12 miesięcy. Polecam spróbować- rabarbar to nie tylko świetny, świeży smak. To bardzo mała ilość kalorii (16 w 100g), to także cenne źródło fosforu, wapnia, potasu, sodu i magnezu. Najzdrowszy jest po upieczeniu lub ugotowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.