Ginekologia i fizjoterapia – co mają wspólnego?

Każda kobieta powinna regularnie badać się u ginekologa. Profilaktyka i wczesne diagnozowanie chorób jest bardzo istotne. Na pierwsze badanie ginekologiczne należy udać się w wieku 13-14 lat.

Co warto wiedzieć o fizjoterapii uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna to dziedzina fizjoterapii, która skupia się na leczeniu zaburzeń funkcji układu moczowo-płciowego. Zabiegi fizjoterapeutyczne pomagają w leczeniu problemów z oddawaniem moczu, nietrzymaniem moczu, bólem krzyża czy miednicy. Do tego dolicza się też bóle w czasie stosunku seksualnego. Fizjoterapeuta uroginekologiczny przeprowadza szczegółowy wywiad i badanie fizykalne. Jego celem jest ustalenie indywidualnego planu leczenia i dobranie właściwych ćwiczeń i technik terapeutycznych. Mogą to być zarówno ćwiczenia dna miednicy, jak i masaż czy terapia manualna. Często przeprowadzana jest również elektrostymulacja.

Co warto wiedzieć o ginekologii estetycznej?

Ginekologia estetyczna to coraz popularniejsza dziedzina medycyny estetycznej. Skupia się ona na poprawie wyglądu narządów płciowych u pań. Zabiegi ginekologii estetycznej związane są z korekcją warg sromowych czy usuwaniu zmarszczek w okolicy krocza. Do tego dolicza się redukcję przebarwień czy odbudowę i rewitalizację tkanek. W obecnych czasach coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi ginekologii estetycznej z powodu kompleksów, które związane są z wyglądem narządów płciowych. Co więcej, mowa tu też o innych dolegliwościach tj. ból w czasie stosunku czy dyskomforcie związanym z ubytkami tkanki po porodzie bądź innym zabiegu medycznym. Ginekologia estetyczna stale się rozwija. Zabiegi z nią związane powinny być wykonywane tylko przez doświadczonych specjalistów. Okazuje się, że zarówno fizjoterapia uroginekologiczna, jak i ginekologia estetyczna to dziedziny medyczne pomagające paniom w leczeniu wszelakich problemów narządów płciowych. Jeżeli mowa o zabiegach ginekologii estetycznej, trzeba zachować ostrożność i korzystać z usług wyłącznie renomowanych gabinetów. Celem jest to, żeby uniknąć potencjalnych powikłań.

Ginekolog – jakie badania wykonuje?

Oferta gabinetu ginekologicznego w Katowicach jest szeroka. Oferowane jest nie tylko prowadzenie ciąży. Pacjentki mogą też liczyć na USG jamy brzusznej, USG tarczycy, USG piersi czy USG ginekologiczne. Ginekolog Katowice oferuje też inne badania i zabiegi. Jednym z nich jest USG układu moczowego bądź USG ciąży z możliwością obrazowanie w przestrzeni 4D. Gabinet ginekologiczny w Katowicach od lat zbiera liczne pozytywne opinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.