Dostawcy wina – jak wybrać?

Poszukujesz dobrej jakości wina do restauracji, kawiarni lub innego lokalu? A może prowadzisz sklep i chcesz uzupełnić swój asortyment o wina z wyższej półki cenowej, które dobrze trafią w gusta wytrawnych degustatorów? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas doboru dostawcy wina.

Dostawcy wina – specjalistyczne sklepy i hurtownie winiarskie

Na polskim rynku funkcjonują sieciowe sklepy z alkoholami, które w swoich ofertach posiadają również wina oraz sklepy autorskie (tzw. etoneki), które specjalizują się w sprzedaży win pochodzących ze znanych światowych winnic. Tutaj można zwykle liczyć na fachową pomoc pracownika, który opowie o dostępnych trunkach i doradzi, jak je dobierać.

Obok placówek, które stawiają na sprzedaż detaliczną, pojawia się także wiele hurtowni (często dodatkowo obsługują one również Klientów detalicznych). Tacy dostawcy wina doskonale sprawdzą się zarówno dla restauratorów czy właścicieli innych lokali (kawiarnie, bary i puby, hotele, kluby muzyczne posiadające własny bar), jak i niewielkich sklepów, które chcą uzupełnić swój asortyment alkoholi o dobrej jakości wina ze światowych winnic.
Zaletą ofert jest przede wszystkim szeroki wybór trunków pochodzących z różnych zakątków świata (np. wina francuskie, włoskie, hiszpańskie, portugalskie, węgierskie, chilijskie, argentyńskie, australijskie czy nowozelandzkie). Trunki są tutaj selekcjonowane wstępnie przez znawców, dlatego odbiorcy nie muszą obawiać się, że zamówią słabe gatunki, które nie zachwycą ich Klientów. To sprawia, że tutaj nawet kilkugwiazdkowe restauracje mogą dobierać słynne wina, które staną się wizytówką ich karty. Można tutaj trafić również na słynne roczniki. W autorskich hurtowniach winiarskich trunki są przechowywane w odpowiednich warunkach, dzięki czemu nie tracą one swoich unikalnych walorów smakowych. Istnieją również sklepy na Facebooku, które oferują wina dla swoich klientów, co świadczy o tym, jak mocno internet wchodzi w rynek handlu.

Dostawcy wina – specjalistyczne hurtownie winiarskie online

Dostawców wina z powodzeniem można poszukiwać nie tylko na lokalnym rynku, ale także wśród specjalistycznych sklepów i hurtowni winiarskich działających online. Ich atutem są nie tylko rozbudowane oferty, ale także możliwość wygodnych zakupów i pomoc w doborze win. Najczęściej są one selekcjonowane według koloru (białe, czerwone, różowe), smaku (wytrawne, półwytrawne, słodkie, półsłodkie, deserowe), roczników, krajów pochodzenia oraz szczepów winorośli. Wymagający Klienci, którzy są koneserami wina, mogą tutaj błyskawicznie odnajdować gatunki spełniające ich aktualne wymogi.

Dostawcy wina – winnice

Większe lokale z powodzeniem mogą nawiązać kontakty handlowe bezpośrednio z winnicami. Wiele winnic bierze udział w targach winiarskich, somelierzy przygotowują degustacje dla Klientów. To pozwala odnaleźć oryginalne gatunki, a pominięcie w pośredników w dostawie gwarantuje niższe ceny zakupu.

Materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.