Dlaczego warto unikać dosładzanych napoi?

Choć z pozoru dosładzane napoje uwielbiane są przez najmłodszych, warto zwrócić uwagę na jedną bardzo ważną rzecz. Dzieciaki często chcą jeść i pić to, co dorośli. Czyli, tak naprawdę, przykład idzie „z góry”. Jeżeli w domu mamy dosładzane na potęgę napoje w codziennym menu, trudno będzie wymagać od dziecka, żeby kompletnie się nimi nie interesowało. Szczególnie, że sami jako rodzice jesteśmy niespójni zakazując czegoś, po co sięgamy sami. Lepiej poszukać zdrowych alternatyw.

Woda naprawdę nie jest zła

Picie wody to podstawa. Dorosły człowiek powinien wypijać jej przynajmniej dwa litry dziennie. Ale uwaga, normalnej wody. Nie smakowej, której bazę stanowi nadmiar cukru i inne szkodliwe produkty. Oczywiście jest absolutnie zrozumiałe, że dla dzieci taki napój może być niezbyt atrakcyjny.  Jest jednak pewna alternatywa, która będzie w smak najmłodszym. W smak dosłownie i w przenośni, o tu mamy do czynienia z połączeniem doskonałych walorów smakowych ze zdrowym wpływem na organizm.

Zdrowy ice tea drink 

Jeśli postawimy na ice tea bez konserwantów, na bazie zdrowej herbaty, dzieciaki będą nam wdzięczne. Nie tylko będzie smaczne, ale będzie świetnie też gasić pragnienie, gdy letnie temperatury będą się dawały we znaki. Dlaczego warto wybierać takie naturalne napoje? Przede wszystkim dlatego, że  przeciwieństwie do napojów słodzonych i w dodatku gazowanych, jak na przykład Coca-Cola, te rzeczywiście będą pozwalały na zgaszenie pragnienia.

Gdzie szukać takich alternatyw?

Jeśli chodzi o zdrowe produkty do picia, zarówno takie herbatki, jak też soki z wysoką zawartością witamin, warto przyjrzeć się z bliska znanej polskiej marce, Herbapol. Kiedyś dostępna jedynie w aptekach, gdy syropy ratowały przy przeziębieniach, dzisiaj ma do zaproponowania coraz więcej produktów.  Warto sprawdzić na Herbapol.com.pl. Wspomniane wcześniej napoje ice tea na pewno będą zdrową alternatywą dla sztucznych napojów, które nie wnoszą do organizmu niczego, poza horrendalnie wysokimi zawartościami cukru oraz innych, równie szkodliwych składników.

Materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.